Mali Bohaterowie robili kartki świąteczne
2016/2017

W piątek uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami spotkali się w szczytnym celu. Przygotowywali KARTKI ŚWIĄTECZNE, które zostaną wysłane do domów dziecka, hospicjum oraz szpitala. Część z nich MALI BOHATEROWIE przekażą legnickim seniorom w czasie świątecznego spotkania w Centrum Seniora w Legnicy.
Serdecznie wszystkim dziękujemy za obecność i zaangażowanie!
Akcję przygotowali MALI BOHATEROWIE z Panią Moniką Spychalska i Justyną Błachnią.
Dodane przez Administrator dnia grudzień 05 2016 11:25:18
Mali Bohaterowie.
2016/2017
Miło nam jest poinformować, że program społeczny MALI BOHATEROWIE,  który jest realizowany w naszej szkole, po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Legnicy.
Dodane przez Administrator dnia grudzień 05 2016 11:20:14
#SuperKoderzy
2016/2017

W naszej szkole odbywają się zajęcia z podstaw programowania dla uczniów klas IV-VI. Dzieki Fundacji Orange dostaliśmy roboty, które uczniowie najpierw krok po kroku musieli sami zbudować, a teraz zaczynają je programować. Zajęcia przynoszą dużo radości.
Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w projekcie tym bardziej, że Projekt edukacyjny Fundacji Orange #SuperKoderzy otrzymał prestiżową nagrodę European Digital Skills 2016, przyznawaną przez Komisję Europejską.
Dodane przez Administrator dnia grudzień 04 2016 20:13:06
Andrzejki u Świetliczaków:)
2016/2017

Podtrzymując ludową tradycję świetliczaki z klas III, w wigilię Św. Andrzeja poprzez zabawy i wróżby próbowały odgadnąć swoją przyszłość. Magiczna numerologia, buty, tajemnicze losy a także serca z imionami - to tylko niektóre wróżby, które wywoływały uśmiech na twarzach dzieci.
Dodane przez Administrator dnia grudzień 04 2016 20:01:02
Łamigłówki matematyczne
2016/2017 Łamigłówki to nauka przez rozrywkę. Podczas rozwiązywania problemów osoby je rozwiązujące wyrabiają w sobie takie cechy jak spostrzegawczość, cierpliwość, wytrwałość oraz umiejętność logicznego myślenia.
W listopadzie odbył się szkolny konkurs „Łamigłówki matematyczne”, którego organizatorem była p. D. Niechajewicz. Najlepiej z analizą nietypowych zadań, rozwiązaniem zagadek i odkrywaniem reguł poradzili sobie:
- wśród uczniów klas czwartych Maja Małko z klasy 4c
- wśród uczniów klas piątych Kajetan Szustka z klasy 5a
Serdecznie gratulujemy!
Dodane przez Administrator dnia grudzień 04 2016 19:51:52
2016/2017Uczniowie klas pierwszych świetnie bawili się podczas lekcji ze specjalistą realizując program Mały Mistrz. Zadania sportowe do wykonania z LA nie sprawiły zakłopotania i trudności. Dzieci czekają teraz na lekcję z Mistrzem, który odwiedzi nas 15 grudnia.
Dodane przez Administrator dnia grudzień 04 2016 19:46:33
Światowy Dzień Pluszowego Misia
2016/2017Uczniowie klasy Ia z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zaprosili na zajęcia otwarte swoich rodziców i dziadków. Podczas spotkania dorośli czytali dzieciom książkę Przygody Kubusia Puchatka, a później wspólnie z dziećmi robili misia. Powstały misia kolorowane, wyszywane, szyte, lepione. Dzieci były bardzo zadowolone z niecodziennej lekcji, a dorośli zobaczyli jak ich 6-latki funkcjonują w szkole.
Dodane przez Administrator dnia listopad 27 2016 18:29:44
Strona 1 z 173 1 2 3 4 > >>

e-mail: sp9leg@tlen.pl

Szkoła Podstawowa nr 9 (Filia)