Osiągnięcia sportowe
QR Code
Wesoła ortografia
2014/2015
Uczniowie z klasy VId Jakub Fedorczak, Krzysztof Ogórek, Dawid Różański brali udział w potyczkach ortograficznych i zajęli II miejsce. Konkurs "Wesoła ortografi" został zorganizowany przez Szkołę Podstawowa nr 2 w Legnicy.
Gratulujemy sukcesu.

Szkoła dla rodziców!
2014/2015

Od 24 października w naszej szkole rozpoczynają się sesje indywidualne rodziców z międzynarodowym coachem ACC International Coach Federation Moniką Spychalską, która będzie do Państwa dyspozycji we wtorki w godz. 13.30 – 14.30 oraz w piątki od 16.30 do 17.30.
Z powodu dużego zainteresowania prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną (602 24 88 13) lub mailową monika@spychalska.com

Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce z prawej strony "Certyfikaty i projekty" - Szkoła dla Rodziców.

Europejski Tydzień Kodowania
2014/2015

15 października w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania "CodeWeek" odbyły się zajęcia pokazowe w grupie "0". Prowadziła je uczennica klasy V - Wiktoria Ilnicka. Dzieci mogły przekonać się, że programować może każdy, duży i mały.
Więcej o tym można przeczytać na lca.pl, gdzie napisali o nas w dziale Edukacja.Lca

Konkurs Krasomówczy
2014/2015 16 października odbyły się Rejonowe Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

W kategorii szkół podstawowych nasz uczeń Krzysztof Ogórek z klasy VId, zajął II miejsce i zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich.

Turniej klas czwartych na półmetku
2014/2015

W środę zakończyła się pierwsza runda rozgrywek klas czwartych. Po czterech meczach prowadzi klasa  4c z 10 punktami 15:8 w bramkach. Drugie miejsce zajmuje 4b przed 4a, oba zespoły po 7 punktów o kolejności zadecydował bezpośredni pojedynek. Miejsca 4 i 5 zajmują kolejno klasa 4d i 4e. Najwięcej bramek strzelili Ucinek z klasy 4d i Kołodziejczak z klasy 4c. O jedną bramkę mniej zdobył Grejner z klasy 4c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i powodzenia w rundzie rewanżowej. Turniej prowadził pan Marek Kucharski.

XXVIII Złaz „SOLANUM TUBEROSUM” i XXV Rajd „CHEŁMY”
2014/2015

Uczniowie klasy 5b, 5c, 5e, 6b wraz z paniami: Moniką Wilejto, Katarzyną Grądek i Dorota Lisak uczestniczyli w dwóch pieszych rajdach organizowanych przez PTTK, a mianowicie 20 września w XXVIII Złazie „SOLANUM TUBEROSUM” do Gniewomirowic oraz 11 października w XXV Rajdzie „CHEŁMY” do Grobli. Na mecie dzieci brały udział w różnych konkursach i zdobywały nagrody. Przyjemnie się wędrowało, gdyż była słoneczna pogoda. Wszystkim dopisywał dobry humor. Teraz czekamy na wiosnę, a wraz z nią na kolejne piesze wyprawy!

Światowy Tydzień Zwierząt
2014/2015   Październik to miesiąc, w którym w sposób szczególny pamiętamy o zwierzętach.
 Z tej okazji panie: Dorota  Lisak i Katarzyna Grądek zaprosiły do naszej szkoły właścicieli Ośrodka Szkolenia Psów Państwa Ewę i Mariusza Siejbów. Przybliżyli Oni uczniom zasady postępowania ze zwierzętami trzymanymi w domach oraz właściwego, bezpiecznego zachowania wobec psów napotkanych na ulicy. Uczniowie klasy 4 a także dzieci ze świetlicy szkolnej oglądnęli film instruktażowy poświęcony zasadom zachowania podczas ataku rozdrażnionego zwierzęcia, wysłuchali pogadanki poświęconej zwyczajom psów, a także mieli możliwość przytulenia psa wykorzystywanego do dogoterapii. Ta część spotkania podobała się uczniom najbardziej.
Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska oraz odbyła się wystawa zdjęć  przedstawiających ich własne zwierzęta. Najładniejsze fotografie nagrodzono. Wykonały je Ania Hryńków z kl.4c ,Kornelia Józefowicz z kl.6d oraz Dominika Garbacz z kl.5b.

Strona 1 z 110 1 2 3 4 > >>

fax: (076) 75 40 104
e-mail: sp9leg@tlen.pl

Szkoła Podstawowa nr 9 (Filia)