Osiągnięcia sportowe
QR Code
Tydzień Kultury Ekologicznej
2013/2014

Przed Świętami Wielkanocnymi zakończyły się w naszej szkole obchody Tygodnia Kultury Ekologicznej. Mieliśmy możliwość goszczenia u nas z tej okazji Pracownika Służb Leśnych oraz Pszczelarza. Ponadto uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu pt. "Ekolandia" wystawianego przez Koło Teatralne pod kierunkiem Pani Katarzyny Krasnopolskiej. Najlepsi młodzi ekolodzy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w Szkolnym Konkursie Ekologicznym. We wtorek 15.04 trzyosobowe zespoły uczniowskie z każdej klasy, zmierzyły się w Turnieju Ekologicznym, wykazując się znajomością: pospolitych gatunków drzew, parków narodowych, gatunków chronionych roślin i zwierząt oraz segregacją odpadów. Najlepsi okazali się uczniowie z kl. IVb, Va i VIa.
Obchodom  towarzyszyły wystawy prac uczniowskich o parkach narodowych oraz o zmianach klimatycznych na Ziemi.
Imprezę przygotowały p. Dorota Lisak i p. Katarzyna Grądek

Rajd do Legnickiego Pola
2013/2014

12 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy 4B i 4E razem z wychowawczyniami – panią Moniką Wilejto i panią Katarzyną Grądek – uczestniczyli w rajdzie do Legnickiego Pola organizowanym przez PTTK. Tym razem do przejścia była trasa 8 km. Na mecie czekała pyszna grochówka oraz różne konkursy i zabawy. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy znaczek i słodki upominek.

"Wiersze recytowane i śpiewane"
2013/2014
8 kwietnia wychowankowie naszej świetlicy szkolnej, jak co roku brali udział w Międzyszkolnym Świetlicowym Konkursie
 "Wiersze recytowane i śpiewane, humorem pisane".

Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 20 w Legnicy. Naszą szkołę reprezentowały: Daria Wańkowicz z klasy III B oraz Julia Kornaga z klasy III C, która zdobyła I miejsce w kategorii poezji śpiewanej.
Gratulujemy:)

Spotkanie z Pszczelarzem
2013/2014

Dnia 10 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Pana Sergiusza   Saradowa, który z zamiłowania jest pszczelarzem. Opowiadał on uczniom kl. 4-6 o życiu i znaczeniu pszczół w przyrodzie i gospodarce człowieka. Pan Sergiusz przywiózł ze sobą akcesoria, którymi posługuje się pszczelarz podczas swojej pracy. Pokazał dzieciom strój pszczelarz, kapelusz ochronny, a na koniec wirówkę, w której odwirował miód. Spotkanie zakończył się degustacją miodu.
Organizatorkami spotkania były p. Katarzyna Grądek i p. Dorota Lisak.

Wiosenny sukces :)
2013/2014
Nasi uczniowie zostali docenieni przez juryw  Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcego Rękodzieła Artystycznego „WIOSNA” nasi uczniowie zostali docenieni przez Jury w następujący sposób:
Sebastian Zienkiewicz z kl. V C – nagrodą
Daria Lenar V C – wyróżnieniem