Progr4mowanie
Olimpiada z języka angielskiego dla klas czwartych
2016/2017 W marcu uczniowie klas czwartych wzięli udział w szkolnej olimpiadzie języka angielskiego, która sprawdzała znajomość gramatyki oraz wiedza o krajach anglojęzycznych.
A oto najlepsi:
I miejsce - Jakub Ficer (IV d)
II miejsce - Martyna Nowacka (IV e) i Weronika Tęcza (IV e)
III miejsce - Mateusz Baranowski (IV e).

Gratulujemy zwycięzcom:)
Dodane przez Administrator dnia marzec 27 2017 13:20:19
XLIV Rajd na Powitanie Wiosny
2016/2017Rajd do Dunina Dnia 25 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XLIV Rajdzie na Powitanie Wiosny organizowanym przez legnicki oddział PTTK do Dunina. Celem rajdu było poznanie walorów krajoznawczo – przyrodniczych okolic Legnicy, poznanie historii Bitwy nad Kaczawą oraz popularyzacja turystyki jako formy aktywnego wypoczynku. Po przejściu ponad 8 km na uczestników rajdu czekały atrakcje – konkursy, zabawy a także wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkowy znaczek a cała drużyna pamiątkowy dyplom. Opiekunami grupy były panie: Monika Wilejto, Katarzyna Grądek i Dorota Lisak.
Dodane przez Administrator dnia marzec 27 2017 09:04:37
Wizyta w "Jutrzence"
2016/2017 W piątek 24.03 klasa 5b pod opieką wychowawcy  udała się na warsztaty wielkanocne w  WTZ "Jutrzenka". Uczniowie  w towarzystwie osób niepełnosprawnych wykonywali ozdoby na zbliżające się święta .Nie jest to nasze pierwsze spotkanie. Tym razem uczniowie przynieśli podopiecznym Ośrodka własnoręcznie pieczone babeczki .Integracja przebiegała jeszcze  w  sympatyczniejszej  atmosferze.
Już zostaliśmy zaproszeni przez p. dyrektor Justynę Wąsik na następne warsztaty, za co dziękujemy.
Dodane przez Administrator dnia marzec 27 2017 08:45:23
Dzień lasu
2016/2017 23 marca uczniowie klas 4 obejrzeli prezentacje multimedialne o lesie. Pokaz ten został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów, który obchodzony jest na całym świecie 21 marca. Uczniowie mieli okazje przypomnieć sobie piętrową budowę lasów, faunę i florę leśną, znaczenie lasów a także ciekawostki związane z lasem i jego mieszkańcami. Pokaz zorganizowały p. Katarzyna Grądek i p. Dorota Lisak.
Dodane przez Administrator dnia marzec 27 2017 08:38:17
Turniej
2016/2017 W drugi dzień turnieju naszą szkołę reprezentowali chłopcy klas 2 i 3 w składzie Marcin Umnicki, Antoni Guryn, Dobies Mikołaj, Jakub Młyńczak, Filip Grybek, Jakub Jakubowicz, Remigisusz Koch, Maciej Szydłowski, Maciej Sokołowski, Marcel Morgowicz. Po wspaniałej walce i ciężkich meczach musieli uznać wyższość swoich kolegów z Akademii Piłkarskich ze Świdnicy, Oławy oraz Chojnowa. Najlepszym zawodnikiem był Marcin Umnicki z klasy 3a, który strzelił 4 bramki. Pozostałe zdobywali Młyńczak 1, Grybek 1.
Dodane przez Administrator dnia marzec 27 2017 08:31:54
Ogólnopolski program Młody Obywatel
2016/2017 Miło nam poinformować, że odbyło się pierwsze spotkanie grupy projektowej, biorącej udział w  ogólnopolskim programie Młody Obywatel, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.
Uczniowie wybrali temat: „Urząd od podszewki”, czyli wnikliwe zapoznanie się z funkcjonowaniem dowolnej instytucji w Naszej miejscowości oraz otwarcie jej drzwi dla okolicznych mieszkańców/mieszkanek i ich potrzeb.
Oczywiście w kręgu zainteresowań RATUSZaków, jak sami się nazwali, jest Urząd Miasta.
W następnym tygodniu uczniowie zaplanowali przeprowadzenie ankiety wśród uczniów i mieszkańców Legnicy.
Program Młody Obywatel jest wspólnym przedsięwzięciem CEO oraz Fundacji BGK, objętym Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Opiekunem grupy jest Monika Spychalska.
Dodane przez Administrator dnia marzec 24 2017 09:46:28
Piłkarskie "Święto" rozpoczęte
2016/2017 Dziewczynki z klasy 4 w składzie Dżasmina Milewska, Karolina Stojańska (4a); Martyna Sochacka, Alicja Pawliszak, Maja Małko, Oliwia Pulikowska (4c); Angelika Dowiat, Wiktoria Hybsz, Dorota Szott, Julia Wyroda (4e) - wystartowały jako pierwsze w największym w Europie turnieju piłki nożnej o puchar Tymbarku organizowanym przez PZPN. Po bardzo pięknej ambitnej grze i 5 miesiącach SKS zajęły 3 miejsce w grupie. Bramki dla naszego zespołu zdobyły Szott 3, Pawliszak 3, Stojańska 1. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dodane przez Administrator dnia marzec 24 2017 09:44:34
Strona 1 z 188 1 2 3 4 > >>

Szkoła Podstawowa nr 9 (Filia)
ul. Krzemieniecka 1