Strzał w 9
Dziennik - instrukcja logowania
Ubezpieczenie 2017/18
Centrum Historii Zajezdnia
2017/2018 10 października uczniowie klasy 6B i 5D zwiedzili Centrum historii czyli muzeum w dawnej zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Odwiedzając wystawę „Wrocław 1945-2016” poznali dzieje Wrocławia i jej mieszkańców. Wszystkim bardzo podobała się podróż w czasy wojennej, aż do współczesności przekazana w ciekawy sposób. Uczniowie m.in. odwiedzili  pusty sklep mięsny z czasów PRL-u, klasę z lat 70-tych, więzienną celę czy wagon, którym przyjechali do Wrocławia repatrianci.
Była to dla wszystkich bardzo ciekawa lekcja historii.
Dodane przez Administrator dnia październik 11 2017 10:27:00
Europejski Dzień Języków
2017/2018
Z okazji Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole odbył się szereg imprez. Uczniowie wysłuchali audycję o uczeniu się języków obcych, obejmujących pokaz prezentacji multimedialnych o krajach anglo- i niemieckojęzycznych oraz wzięli udział w quizie o językach.

Imprezę przygotowali nauczyciele języków obcych.
Dodane przez Administrator dnia październik 11 2017 09:49:00
Europejski Tydzień Kodowania
2017/2018 9 października oficjalnie zaczęliśmy w naszej szkole Code Week, czyli Tydzień Kodowania. I było szaleństwo: zabawa aplikacją Run Marco, kodowanie wież z kolorowych kubeczków i dyktanda graficzne podczas długiej przerwy.
Przed nami całe dwa tygodnie przeróżnych atrakcji, bo w tym roku specjalny bonus: Tydzień Kodowania trwa aż dwa tygodnie od 7 do 22 października. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
Dodane przez Administrator dnia październik 10 2017 16:17:13
Wyjazd integracyjny do Kunic
2017/2018

Dnia 06.10.2017r. uczniowie klas 4c, 4e oraz 4i wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Kunic na ośrodek WOPR-u. Dzieci brały udział w zajęciach i pokazach z ratownictwa wodnego, grach i zabawach ruchowych, piekły kiełbaski, a także miały możliwość pływać na motorówce po Jeziorze Kunickim.
Dodane przez Administrator dnia październik 09 2017 10:42:23
„Chrońmy Przyrodę Ojczystą”
2017/2018Oddział Miejski TPD  po raz szesnasty organizuje Regionalny Konkurs Plastyczny i Fotograficzny „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”.

Celem konkursu jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, kształtowanie humanistycznej postawy człowieka wobec zwierząt i przyrody, promowanie działań na rzecz ochrony i odnowy środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych, aktywizację dzieci i młodzieży w kierunku działań nastawionych na ochronę środowiska.
WYMAGANIA
Praca może być wykona indywidualnie lub przez grupę:
- prace plastyczne mogą być wykonane na formacie nieprzekraczającym A2 (59,4cm x 42cm) w technice płaskiej (rysunek, malarstwo, wydzieranka, batik itp.),
- jeden uczestnik lub grupa uczestników w przypadku pracy zbiorowej może wykonać tylko jedną pracę,
- prace fotograficzne mogą być zarówno kolorowe jak i czarno-białe, ich format nie może być mniejszy niż pocztówkowy.

Nadsyłane prace należy opisać DRUKOWANYMI DUŻYMI LITERAMI (najlepiej komputerowo), podając imię i nazwisko, wiek, szkołę lub placówkę wykonującego oraz imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna, pod którego kierunkiem powstała praca.

NAGRODY
Prace plastyczne będą oceniane w 4 kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7 -10 lat, 11-15 lat i powyżej 15 lat. W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane co najmniej 3 miejsca i wyróżnienia.
Prace fotograficzne będą oceniane bez podziału na kategorie wiekowe. Zostaną przyznane co najmniej 3 nagrody i wyróżnienia.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC UPŁYWA: 26 października 2017 R.Prace należy składać lub wysyłać na adres:Zarząd Oddziału Miejskiego TPD Aleja Orła Białego 2, 59-220 Legnica lub do p.Barbary Łozińskiej, sala 23.
Dodane przez Administrator dnia październik 09 2017 09:51:00
Spotkanie z Policjantem i pracownikiem Kolei
2017/2018

6 października gościliśmy w naszej szkole pracownika Policji i Kolei Dolnośląskich. Uczniowie klasy 2B, 5B, 5C, 5D, 6A, 7C i 7D wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz właściwym zachowaniu się na przejazdach kolejowych. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani prezentami przez naszych gości.
Spotkanie zorganzowała pani Monika Ząbkiewicz.
Dodane przez Administrator dnia październik 06 2017 14:57:48
Bezpieczna droga do szkoły
2017/2018

W tym tygodniu gościliśmy w naszej szkole  dzielnicowego mł. asp. Dawida Dubińskiego. Przeprowadził on zajęcia dla najmłodszych uczniów na temat jak poruszać się po drodze, aby być bezpiecznym. Uczniowie poznali również numery alarmowe pod które można dzwonić w razie wypadku. Bardzo dziękujemy panu Dubińskiemu za ciekawą lekcję o bezpieczeństwie.
Dodane przez Administrator dnia październik 06 2017 09:19:59
Strona 3 z 210 < 1 2 3 4 5 6 > >>