Strzał w 9
W dniu 5 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 218 rocznicy

uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno-muzyczny

przygotowała klasa VI d, pod opieką p. Teresy Wrzeszcz i p. Marzeny

Faryś. Udział w akademii wzięły klasy IV-VI.

Dodane przez Administrator dnia maj 12 2009 14:10:00
Boisko szkolne
2008/2009
 Pod koniec czerwca 2009 roku, nasza szkoła wzbogaci się o nowy kompleks boisk sportowych. Prace postępują zgodnie z planem i już w lipcu dzieci naszej szkoły i osiedla będą mogły korzystać z boiska do piłki ręcznej i koszykowej. Kompleks będzie się składał z 300 metrowej czterotorowej bieżni, rzutni, skoczni w dal, boiska do piłki ręcznej oraz boiska do piłki koszykowej. Na boiskach będą wydzielone 4 pola do siatkówki i 2 do tenisa ziemnego, wszystkie wyposażone w „piłkochwyty”. Nawierzchnie mniejszych boisk i bieżni będą tartanowe o kolorze ceglanym a boisko do piłki nożnej będzie trawiaste. Mamy nadzieję, że już od 1 września uczniowie naszej szkoły będą mogli w pełni korzystać z całego nowoczesnego kompleksu. W efekcie tej modernizacji nasza szkoła będzie dysponowała niemal idealnymi warunkami do uprawiania sportu, godnymi europejskich standardów. W ramach programu animatorów osiedlowych nauczyciele wf: pp. M. Kucharski i T. Dobrołowicz będą prowadzili ogólnodostępne zajęcia sportowe już od lipca tego roku.
Dodane przez Administrator dnia maj 06 2009 09:19:28
Turniej Ekologiczny i konkurs "By zdrowym być..."
2008/2009  W czwartek 23 kwietnia, odbył się Turniej Ekologiczny, w którym uczestniczyli uczniowie klasy IV-VI. Zadaniem ich było wykazać się umiejętnością segregacji odpadów, rozpoznawaniem parków narodowych, rozróżnianiem poszczególnych gatunków drzew i zwierząt chronionych, rozpoznawaniem części jadalnych roślin oraz nasion. Turniejowi Ekologicznemu towarzyszył pokaz mody ekologicznej. Zwycięskimi klasami okazały się: IVd, Vc i Vd.
W tym samym dniu odbył się także Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny "By zdrowym być..." organizowany przez Szkołę Podstawową nr 18.Naszą szkołę reprezentowali Magdalena Barcicka i Adam Janicki z klasy VIe. Nasza drużyna zajęła II miejsce.
Dodane przez Administrator dnia maj 04 2009 21:33:01
"Nasza Ziemia - czysty świat"
2008/2009  W środę 22 kwietnia 2009r., w ramach Tygodnia Kultury Ekologicznej, odbyło się przedstawienie przygotowane przez Koło Teatralne poświęcone zagadnieniom ochrony roślin nadmorskich.

W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczno-literacki
"Nasza Ziemia - czysty świat"
organizowany przez Ekobibliotekę. Wyróżniono w nim prace naszych uczniów: Julii Łozińskiej z klasy IVc, Przemka Pioruna z klasy IVc i Mateusza Szczygła z klasy VIe.
Opiekunem laureatów była pani Dorota Lisak.

Dodane przez Administrator dnia maj 04 2009 21:13:52
Światowy Dzień Ziemi
2008/2009 W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbywały się Dni Kultury Ekologicznej. Miały one  na celu rozwijanie świadomości ekologicznej  wśród uczniów klas IV-VI. Dni rozpoczęły się szkolnym konkursem ekologicznym w wyniku, którego wyłoniono najlepszych Ekologów naszej szkoły. Zostali nimi: Gabriel Pasik z klasy  Va, Marta Fiedorowicz z klasy VIc oraz Ola Komorowska z klasy VId. Następnie klasa VIe i Vc uczestniczyły w sprzątaniu okolic naszej szkoły.

Dodane przez Administrator dnia maj 04 2009 21:03:52
Zielona Szkoła w Głuchołazach
2008/2009 W dniach 19-24 kwietnia 2009r. uczniowie klasy 4a i 4b aktywnie spędzali czas w ośrodku "Banderoza" w Głuchołazach.
Codziennie witała ich piękna pogoda i czyste powietrze gór opawskich.
W ramach zajęć płukano złoto (każdemu coś błysnęło), grano w piłkę nożną i ręczną. Odpoczywali w Jaskini Solnej, wdychając morskie powietrze i chodzili na długie i męczące wycieczki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Dodane przez Administrator dnia maj 04 2009 20:30:00
Przegląd Teatralny "Maski 2009"
2008/2009 23 kwietnia 2009r. w szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy, odbył się VI Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych "Maski 2009". W tym roku przy prawie dwustuosobowej widowni wystąpiło 7 zespołów teatralnych, w tym
zespół teatralny "Feniks" z przedstawieniem "Mikołajek", którego opiekunami są Barbara Mielnik-Łozińska i Katarzyna Krasnopolska.
Jury postanowiło przyznać 3 wyróżnienia: Szkoły Podstawowej nr 9, Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 12,  i Szkoły Podstawowej nr 10.

Dodane przez Administrator dnia maj 04 2009 19:52:00
Strona 201 z 222 << < 198 199 200 201 202 203 204 > >>