Progr4mowanie
Kolejny sukces szachowy
2016/2017

13 i 14.06.2017r. uczniowie klasy II w składzie:– Fedorczak Hubert,  Filip Kołodziejczak , Bartosz Domaniecki, Norbert Sobczak, Nazar Kashchuk , Adam Jopkiewicz Eryk Szymański, Remigiusz Koch, Kasandra Szymańska, Lena Mildyn, Katarzyna Wójcik oraz klas III - Franciszek Tatys, Szymon Braszko, Hubert Mazurek, Bartosz Kozioł, Bartosz Domaniecki, Barbara Tatys , Martyna Myśluk, Marcin Umnicki, Marcelina Tyburska, Wiktoria Jaszczuk walczyli  w turnieju w ramach projektu „Legniczanie dają mata” w Akademii Rycerskiej. Uczestniczyło w nim 120 uczniów klas drugich i 120 uczniów klas III reprezentujących 12 szkół miejskich. Z wielką przyjemnością informujemy, iż po raz kolejny, bo aż trzeci udało się naszym drużynom szachowym zwyciężyć. Ten rok jest wyjątkowy ponieważ przynieśliśmy do szkoły dwa puchary. Uczniowie klas trzecich, jednym punktem przegrali w walce o I miejsce i uzyskali zasłużone drugie. Natomiast uczniowie klas II , miejsce I z dużą przewagą 13 punktów nad miejscem drugim. Prowadzące zajęcia szachowe p. Bożena Matwiejak i Barbara Musiał wspierały swoich wychowanków i wierzyły w nich do końca.
Dodane przez Administrator dnia czerwiec 19 2017 13:22:50
Ognisko klasowe
2016/2017 W zeszły wtorek uczniowie klasy 3c z rodzicami i wychowawcą wzięli udział w ognisku klasowym. Było dużo wspólnej zabawy, pieczenie pysznych kiełbasek, a największą niespodzianką okazały się piniaty wypełnione słodyczami. W przygotowaniu imprezy pomogli rodzice: p. Monika Kulas, p. Patrycja Kluge i p. Agnieszka Styga. Dziękujemy!
Dodane przez Administrator dnia czerwiec 19 2017 12:30:00
Tylko śpiewaj
2016/2017 14 czerwca odbył się Szkolny konkurs piosenki rozmaitej- TYLKO ŚPIEWAJ.
Jury po przesłuchaniu 16 uczestników postanowiło nagrodzić:
I miejscem - Natalię Mikołajenko,
II  miejsce  - Kasia Piorun,
III miejsce - Zuzia Ganske
Wyróżnienia trafiły do Oli Wąsik, Małgosi Podkówki i Natalii Paździor.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dodane przez Administrator dnia czerwiec 14 2017 13:11:48
Bezpiecze wakacje z Orange
2016/2017 W dniu 12.06 wolontariusze Fundacji Orange ponownie zawitali do SP 9 aby w klasie IIc wraz z wyjątkowymi gośćmi – Ratownikami Medycznymi-przeprowadzić zajęcia na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Ratownik Tomek oraz Ratowniczka Emilka najpierw wyjaśniali zasady udzielania pierwszej pomocy a później zaprosili dzieci do przećwiczenia tych czynności. Zarówno uczniowie jak i wolontariusze z zaangażowaniem brali udział w tych zajęciach J   spotkanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych Certyfikatów i drobnych upominków od Fundacji Orange wśród których nie mogło zabraknąć podręcznej apteczki oraz kamizelki odblaskowej.
Dodane przez Administrator dnia czerwiec 14 2017 13:06:16
Ogromny sukces młodych szczypiornistek ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy
2016/2017
Uczennice trenerki Haliny Szwedyk i  trenera Tomasza Dobrołowicza zajęły drugie miejsce w mistrzostwach Polski szkół podstawowych.
Finałowy turniej krajowego czempionatu szkół podstawowych dziewcząt rozegrano w Głuchołazach. Wystąpiło w nim 15 drużyn, które wcześniej wygrały rywalizację na szczeblu wojewódzkim.
Uczennice SP 9 wracają do Legnicy z tytułem wicemistrzyń Polski i srebrnymi medalami, a Oliwia Doroba dodatkowo z nagrodą dla najlepszej zawodniczki turnieju.
Skład reprezentacji SP 9: Paulina Lange, Dominika Rusin, Zuzanna Piechota, Marika Wiśniewska, Julia Strójwąs, Natalia Gdula, Weronika Borowa, Daria Wańkowicz, Martyna Mauer, Klaudia Martyn, Wiktoria Niedzielenki, Wiktoria Szuk, Julia Lange, Dominika Chmielarczyk, Oliwia Doroba.
Dodane przez Administrator dnia czerwiec 13 2017 09:31:30
"Najlepszy matematyk"
2016/2017
W czerwcu pani Dorota Niechajewicz dla każdego poziomu klas IV-VI, przygotowała zestawy zadań konkursowych z matematyki.

W wyniku kilku dogrywek udało się wyłonić laureatów konkursu.

A oto laureaci:

Tytuł "Najlepszego matematyka klas czwartych" zdobyła Martyna Sochacka z klasy 4c
Tytuł "Najlepszego matematyka klas piątych" zdobył Piotr Górski z klasy 5c.
Tytuł "Najlepszego matematyka klas szóstych" zdobył Miłosz Myga z klasy 6d.
Wszystkim serdecznie gratulujemy:)
Dodane przez Administrator dnia czerwiec 12 2017 15:59:40
Festyn Rodzinny za nami:)

Dodane przez Administrator dnia czerwiec 12 2017 12:22:16