Strzał w 9
Dziennik - instrukcja logowania
Ubezpieczenie 2017/18

Szkoła Podstawowa nr 9 została oddana do użytku 1 września 1982 roku.
Był to okres Stanu Wojennego. Pierwszym dyrektorem szkoły został Pan J. Jarosz. Po roku na stanowisku dyrektora zastąpiła go Pani K. Kurzydło. W rok później szkołę powiększyło grono nauczycieli i część uczniów ze zlikwidowanej Szkoły Podstawowej nr 5 z ulicy Senatorskiej ( wtedy Rewolucji Październikowej). Od roku 1987 do 1997 obowiązki dyrektora szkoły pełniła Pani Barbara Zimna W tym okresie szkoła zaczęła odczuwać problemy techniczne wynikające z niskiej jakości wykonania budynku. Niewiele osób pamięta jak bardzo niskie temperatury panowały zimą w sali gimnastycznej i wielu klasach. Jednocześnie był to okres wyżu demograficznego i do szkoły uczęszczała rekordowa liczba uczniów. W tym czasie z inicjatywy nauczycieli i dyrekcji powstało boisko szkolne, z bieżnią i boiskiem.

W roku 1997 dyrektorem szkoły został Pan Grzegorz Gargaś. W tym samym roku, ze względu na wcześniejsze zasiedlenie osiedla po jednostkach Armii Radzieckiej przy ulicy Drzymały, oddano do użytku drugi budynek szkolny przy ul. Krzemienieckiej, przeznaczony dla dzieci klas 0-3. Dzisiaj jest tam 5 klas nauczania początkowego i 2 oddziały zerowego.

Po reformie Systemu Oświaty i wprowadzeniu gimnazjów, liczba uczniów w szkole nr 9 nieco zmalała, co wpłynęło na większy poziomem bezpieczeństwa dzieci i komfortem nauki.

Szkoła sukcesywnie jest unowocześniana. Została rozpoczęta termomodernizacja elewacji i stolarki okiennej w klasach lekcyjnych, wprowadzono monitoring we wnętrz budynku, zinformatyzowano najważniejsze punkty szkoły. Przebudowano salę sportową, zdecydowanie poprawiając komfort cieplny dzieci.

Na zdjęciu nauczyciele i uczniowie SP-9 w Legnicy z roku 1983.
W środku I dyrektor p. J. Jarosz

Dodane przez Administrator dnia marzec 07 2007 20:50:409903 - Drukuj